تاریخچه شرکت

این شرکت در تاریخ ۱۸ / ۱۱ / ۱۳۷۲ به شماره ۱۰۳۴۵ در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی استان اصفهان با شخصیت حقوقی بصورت سهامی خاص به ثبت رسیده و فعالیت رسمی خود را در زمینه کشاورزی و دامپروری از اوایل سال ۱۳۷۳ آغاز نموده است. این مجموعه که بزرگترین واحد دامپروری شیری متمرکز ایران می باشد تحت پوشش هلدینگ دامپروری و کشاورزی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی فعالیت می کند. این مجموعه از مورخ ۲۳ / ۵ / ۱۳۸۰ بر اساس تصمیمات مجمع فوق العاده به سهامی عام تبدیل گردید و درخواست این شرکت مبنی بر ورود فرابورس پذیرفته شده است.

میزان اراضی موجود در این واحد تولیدی در حال حاضر شامل دامپروری قیام و زمین های کشاورزی اطراف آن به میزان تقریبی ۴۳۴ هکتار و واحد ایوان شهرستان ایوان غرب در استان ایلام با ظرفیت ۱۰۰۰ راس دام و واحد گاوداری در دست احداث نورآباد لرستان با ظرفیت ۶۰۰۰ راس دام می باشد که براساس اساسنامه خود مجاز به فعالیت در کلیه امور مربوط به کشاورزی، زراعت، دامداری، باغداری، پرورش طیور، زنبور عسل، ماهی و هرگونه حیوان دیگر به منظور استفاده از پشم، کرک، گوشت، شیر و سایر فرآورده های پروتئینی می باشد.

 

فعالیت های اصلی واحدهای تحت پوشش:

۱) واحد دامپروری قیام اصفهان(دفتر مرکزی)

این واحد در جاده اصفهان- تهران، روبروی پلیس راه، کیلومتر ۹ جاده علویجه واقع شده که دارای مجموعا ۹۲۰۰ راس دام مولد و غیرمولد می باشد. میانگین تولید روزانه آن در حدود ۱۸۲ تن شیرخام (۴۲ کیلوگرم به ازای هر راس دام شیری) می باشد که این عدد بالاترین حجم تولید شیر (دامپروری متمرکز) در کشور می باشد. از جمله ویژگی های بارز این واحد تولیدی عبارتند از:

  • کارخانه تمام اتوماتیک خوراک دام با ظرفیت تولید ۱۰ تن خوراک در ساعت
  • آزمایشگاه اختصاصی تغذیه و میکروبی
  • تصفیه خانه فاضلاب
  • شهرک پرورش گوساله
  • آغوزخانه
  • سیستم شیردوشی مکانیزه

این شرکت همچنین دارای افتخاراتی همچون گواهینامه ایزو ۲۰۰۸-۹۰۰۱، کسب مدال جایزه ملی تعالی و … می باشد.

ضمنا این شرکت در کنار تولید سالیانه ۶۶،۵۰۰ تن شیرخام ، مقدار ۵۸،۰۰۰ تن کود دامی در سال و فروش ۱،۰۰۰ راس تلیسه باردار  فعالیت موثری دارد.

۲) واحد دامپروری ایوان(استان ایلام)

این واحد با ظرفیت ۱۰۰۰ راس دام ، بزرگترین واحد دامپروری صنعتی استان ایلام بوده که با بهره برداری کامل در طول یکسال ۷۰۰۰ تن شیرخام و فروش ۲۵۰ راس گوساله نر و ۹۰ راس دام کشتارگاهی و تعداد ۳۵ نفر نیروی انسانی به طور مستقیم مشغول به فعالیت می باشند.

۳) واحد کشاورزی :

این واحد کشاورزی که در محل اصلی شرکت واقع شده است در حال حاضر به علت محدودیت منابع آبی با استفاده از سیستم های نوین آبیاری مانند سنترپیوت توانسته است حدود ۲۰۰ هکتار از اراضی قابل کشت خود را سالیانه مورد استفاده قرار دهد.

۴) واحد فروش شیر:

این شرکت در راستای تولید و اقتصاد مقاومتی، اقدام به تولید شیر بسته بندی سالم با برند شرکت قیام اصفهان در سطح این استان نموده و خوشبختانه استقبال بسیار خوبی از این موضوع به عمل آمده است .